Postup ERÚ v rámci 10. veřejné soutěže Programu SIGMA

19.11.2024, aktualizováno
  • Odbor analytický a datové podpory
  • Věda a výzkum

Informace k žádostem o přijetí role aplikačního garanta

ERÚ zveřejňuje postup pro poskytnutí role aplikačního garanta v rámci 10. veřejné soutěže Programu SIGMA (Dílčí cíl 3 - Podpora inovačního potenciálu SHUV). 

Tematické zaměření projektů

ERÚ je připraven přijmout roli aplikačního garanta vybraným relevantním návrhům projektů zaměřených na Oblast Ekonomická stabilita a udržitelnost Česka, výzkumné téma Výzkum strategie přechodu na obnovitelné zdroje energie v Česku, případně podpořit další vybrané projektové návrhy přijetím formální záštity formou Letter of Intent.

Obsah žádosti

Žádost o přijetí role aplikačního garanta ze strany ERÚ k projektovému návrhu předkládá subjekt účastnící se návrhu projektu v roli hlavního účastníka či dalšího účastníka formou průvodního dopisu. V průvodním dopisu žádající subjekt představí, odůvodní a specifikuje svoji žádost. K průvodnímu dopisu bude připojena předpokládaná struktura projektu (dle přílohy uvedené níže v sekci Ke stažení).

Způsob podání

Žádost sestávající se ze dvou výše popsaných souborů zasílá žadatel elektronicky prostřednictvím systému datových schránek (ID ERÚ: eeuaau7). Jako kontaktní osobu uvádějte: Vladimír Vajnar, Odbor analytický a datové podpory.

Termín

Mezní termín pro zaslání žádosti o přijetí role aplikačního garanta ze strany ERÚ je 28.11.2024

O Programu SIGMA

Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací SIGMA byl schválen usnesením vlády České republiky ze dne 18. května 2022 č. 414.

Program SIGMA je svého druhu novým komplexním nástrojem, který je zaměřen na naplňování a řešení řady cílů a opatření stanovených klíčovými strategickými a koncepčními dokumenty pro oblast výzkumu, vývoje a inovací v České republice a který dále umožní pružně reagovat na potřeby společnosti a hospodářství, jež mohou vznikat na základě neočekávaných situací. Hlavní vizí nově zamýšleného širokého nástroje podpory je konsolidace několika současných programů TA ČR do jednoho programu, umožnění podpory regionům dle jejich inovačního potenciálu, podpora průřezových a systémových opatření, včetně ponechání prostoru na podporu v oblastech/tématech v době přípravy programu neidentifikovaných. 

Hlavní cíl

Hlavním cílem programu je podpora aplikovaného výzkumu a inovací vedoucí ke vzniku nových výsledků uplatnitelných v praxi, k řešení výzev a potřeb společnosti a hospodářství a k podpoře řešení systémových opatření výzkumného a inovačního prostředí. Naplňování hlavního cíle programu bude probíhat prostřednictvím pěti dílčích cílů.

Dílčí cíle

Dílčí cíl 1 – Aktivity tzv. předaplikačního výzkumu (DC1)

Definice cíle: Zefektivnit transfer poznatků a výsledků výzkumu a vývoje z výzkumných organizací do praxe a urychlit tvorbu nových inovativních výrobků a služeb.

Dílčí cíl 2 – Začínající výzkumníci/výzkumnice a vyrovnávání příležitostí v projektech aplikovaného výzkumu (DC2)

Definice cíle: Zvýšit zapojení začínajících výzkumnic/výzkumníků a vyrovnávat příležitosti pro ženy a muže v konkurenci aplikovaného výzkumu.

Dílčí cíl 3 – Podpora inovačního potenciálu společenských věd, humanitních věd a umění (DC3)

Definice cíle: Zvýšit inovační potenciál a efektivitu výzkumu společenských věd, humanitních věd a umění.

Dílčí cíl 4 – Mezinárodní spolupráce (DC4)

Definice cíle: Zvýšit počet výsledků aplikovaného výzkumu vzniklých v rámci projektů mezinárodní spolupráce a rozšířit počet spoluprací mezi tuzemskými a zahraničními podniky a výzkumnými organizacemi.

Dílčí cíl 5 – Průřezová podpora (DC5)

Definice cíle: Posílit podporu nových příležitostí v projektech aplikovaného výzkumu a inovací.

Ke stažení

Šablona pro zpracování struktury projektu k posouzení přijetí role aplikačního garanta ze strany ERÚ v 10. veřejné soutěži programu SIGMA (DC 3).

Typ: docx
Velikost: 29.66 KB

Kontakt

odborný rada
Odbor analytický a datové podpory

Další informace k 10. veřejné soutěži programu SIGMA jsou uvedeny na webu Technologické agentury ČR.

Obsah

Sdílejte