Zákazníkům DPI se do konce roku sníží zálohové platby na elektřinu a plyn

05.11.2021, aktualizováno 27.07.2022
  • Oddělení kanceláře Rady
  • Média
  • Sdělení
  • Zálohy
  • Konec dodavatele
  • Dodavatel poslední instance

Energetický regulační úřad (ERÚ) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu zajistil na základě intenzivních jednání se zástupci dodavatelů poslední instance (DPI) snížení záloh pro všechny domácnosti. V listopadu bude možné využít snížení zálohy o 50 % a v prosinci o 40 %.

Cílem navrhovaných změn je co nejrychleji pomoci lidem, kteří se po ukončení dodávek energií od firem ze skupiny Bohemia Energy entity potýkají s několikanásobným zvýšením cen elektřiny a plynu. Tím se pro domácnosti zmírní velký sociální náraz. V nejbližším období musí stát přijít s koncepčním řešením v sociální oblasti.

Platit bude např. to, že nižší zálohu na listopad mohou lidé zaplatit i přesto, že už jim byl zaslán výměr záloh v původní, nesnížené výši. Někteří dodavatelé mohou v praxi poslat již snížené zálohy. Informace o postupu u konkrétního DPI, jak si u něj mohou lidé zálohy snížit, poskytují přímo dodavatelé na svých webových stránkách (viz tabulka).

 

Elektřina
E.ON Energie, a.s.Pražská energetika, a.s.ČEZ Prodej, a.s.

 

Plyn
E.ON Energie, a.s. Pražská plynárenská, a.s. innogy Energie, s.r.o. 

 

Stále platí důrazné doporučení ERÚ, aby zákazníci aktivně přešli co nejdříve na standardní produkty obchodníků a využívali formuláře na webových stránkách dodavatelů. 

Sdílejte

Share icon