Výroční konference CEER 2022

22.11.2022, aktualizováno 22.11.2022
  • Oddělení mezinárodní spolupráce
  • Mezinárodní spolupráce

Dobrovolné sdružení energetických regulátorů CEER každoročně pořádá konferenci, které se zúčastní vrcholní představitelé z energetických regulačních orgánů, Evropské komise (GŘ ENER), průmyslových sdružení a spotřebitelských organizací. Tématy konference budou mimo jiné Krátkodobá opatření vs. dlouhodobý design trhu trhu: Regulace budoucího trhu s energiemi. Společně se budou zabývat opatřeními, která jsou v současné době zaváděna, a zváží, zda bude nutné provést dlouhodobé úpravy designu trhu s elektřinou – či nikoli.

Konference se uskuteční 13. prosince a bude rozdělena do dvou částí. V první se budou účastníci zabývat tématem Mimořádná opatření – jak se vypořádat s vysokými cenami energií. Kde posoudí, jak účinná jsou mimořádná opatření zavedená EU a jak jednotlivé státy postupují při řešení současných problémů. Rovněž se budou zabývat, zda je okamžitá reakce s blížící se zimou adekvátní a zda spotřebitelé zůstávají chráněni.

Druhá část bude věnována tématu Design trhu – dlouhodobé úpravy nebo vylepšení? Konkrétně, zda současná situace potenciálně poukázala na nedostatky v koncepci vnitřního trhu. A zda je třeba přehodnotit některé aspekty uspořádání trhu EU s ohledem na vysoké ceny, s nimiž se i nadále setkáváme. 

Akce se koná pouze prezenčně a počet účastníků z každé externí organizace je omezen na maximálně dva. V příloze je k dispozici agenda jednání.

Sdílejte

Share icon